סיפורו של ניק וו'גיקיק

ניק וו'גיקיק נולד באוסטרליה ללא ידיים וללא רגליים. כיום הוא נשוי באושר ומגדל שני ילדים קטנים. סיפורו של ניק פורסם בכל כלי תקשורת חשוב והוא מעניק השראה למיליונים. ניק חי חיים שלמים ומלאים תוך שהוא שומר על האמונה, על התקווה ועל החיוביות לכל אורך הדרך.

ברור שבילדותו ניק חווה את כל התחושות הקשות שאפשר לצפות להן מילד שנולד עם מוגבלות קשה. הסביבה התקשתה לקבל אותו והוא התנסה בעלבונות ובתחושת חוסר שייכות בבית הספר. בנוסף לכך היה עליו להתמודד עם רגשות מרים של חוסר מטרה ומשמעות. עלו בו שאלות קשות שהוא הפנה להוריו ולרופאים – למה זה קרה דווקא לי? איך אפשר להשלים עם מה שאין דרך לשנות? הידיעה שהוא לעולם לא יוכל להתחתן או לאחוז בידה של אשתו שברה את ליבו.

אבל ניק הוא אדם מיוחד, והמוגבלות שהוא חי עמה אכן שינתה את חייו, אך לא בדרך שהוא והסובבים אותו ציפו לה. בהדרגה ניק מצא את התשובות שלו, שבבסיסן עומדת האמונה הדתית והשקפה חיובית שמחייבת אותו להסתכל על מה שיש ולא על מה שאין. למעשה, הוא מסכם את הגישה שלו באופן משועשע במילים הבאות: "אין ידיים? אין רגליים? אין דאגות".

באמצעות  שתי אצבעות שנמצאות באחת מרגליו הוא לימד את עצמו לכתוב, לצחצח שיניים, להתגלח, לענות לטלפונים – אך הוא לא הסתפק בכך. כיום ניק שוחה בטכניקה שהמציא בעצמו – באמצעות הנשימה. לדבריו מכיוון שאין לו ידיים ורגליים הוא אינו צריך להזרים אליהן חמצן ולכן הוא יכול לצלול לזמן ממושך יותר. ניק גולש על סקייטבורד וגם על גלים. הוא מסוגל לקפוץ לבריכה בסלטה לאחור ולשחק גולף. בין השאר הוא התנסה אפילו בצניחה חופשית. ברור, ישנם דברים רבים שהוא לא יוכל לעשות לעולם – אך ניק עושה הכל כדי להתמקד דווקא במה שהוא כן מסוגל לעשות.

כפי שהוזכר למעלה, החשש העיקרי של ניק הייתה הדאגה איך יוכל אי פעם למצוא רעיה שתאהב אותו ותישא את ילדיו. כמו שהוא ראה את עצמו, הוא היה הנסיך צ'רמינג עם כמה חתיכות חסרות, והוא לא התכוון לוותר על האהבה והמשפחה. בגיל 29 הוא כבר נישא לאישה יפיפייה בשם קאנאייה וכיום הם מגדלים שני ילדים בריאים ונישואיהם מלאים אהבה ואושר. ניק וקאנאייה מספרים על אהבה מיוחדת ועוצרת נשימה. אנשים ניגשים אליהם ברחוב כשהם בוכים, ואומרים להם שהמראה שלהם משכנע אותם מחדש באהבת אמת. כדי להציע נישואין השחיל ניק את הטבעת על ידה של קאנאייה באמצעות פיו, וכשהיא נענתה לו הוא מצא מענה לחשש הגדול ביותר שלו שרדף אותו מאז מימי ילדותו.

ניק נושא הרצאות מעוררות השראה ברחבי העולם ומספר על אמונתו בחשיבותה של הסבלנות ושל היכולת להבין שהדרך למטרה כוללת צעדים רבים, וחייבים לעבור את כולם. הוא מתאר כיצד לפעמים טועים בדרך, לפעמים מתקשים למצוא את המטרה – אבל כל עוד לא נכנעים הסיכוי להצלחה עדיין קיים. בהרצאותיו הוא מספר על העלבונות הקשים שחווה, ועל הכוח שזה דורש לראות את עצמו באופן חיובי ולא לחיות בשביל האישור החיצוני. כדי להדגים את דבריו הוא מפיל את עצמו כשפניו כלפי מטה, ומדגים איך הוא למד כיצד לקום מהתנוחה הבלתי אפשרית הזו.

צפו בסיפור האהבה היפה של ניק וקאנאייה בקישור הזה.

הרצאה מתורגמת לעברית ניתן לראות בקישור הזה.

עקבו אחריו ואחרי משפחתו הצעירה בפייסבוק בקישור הזה.

תמונת הכותרת מתוך: ויקיפדיה

Show Buttons
Hide Buttons